Dato: Lørdag 18.oktober 2025
Tid: 09:00-18:00
Sted: Numedal Folkehøgskole (45 min fra Kongsberg)
Påmeldingsfrist: 30.september. Påmelding etter fristen kan være mulig ved kapasitet. Ta kontakt med administrasjonen.
Aldersgrense: 13 år
Klasser: Senior mix-lag (damer og herrer)
Påmeldingsavgift: Earlybird-priser frem til 1.juni:
Påmelding med overnatting fredag-lørdag med 3 måltid om dagen. 1650kr for overnatting på tomannsrom, 1155 kr for overnatting på madrass i gymsalen. 10% påslag f.o.m. 1.juni.
Senke terskelen for deltakelse
Åpen B-seriecup i undervannsrugy er åpen for alle UVR-utøvere på alle nivåer. Vi oppfordrer spesielt utøvere fra lag som vanligvis ikke stiller til NS-runder til å bli med.
Fokus under B-serien vil være på å lære av hverandre og bli kjent med andre UVR-spillere fra resten av landet.
Sosialt etter cup
Arrangørklubb inviterer til sosial sammenkomst og kåring av vinnere på lørdag kveld etter kampene. Klubben sender ut mer informasjon om dette nærme arrangementet.
Aldri spilt cup før? Les rapport fra forrige b-serier her:
B-serie i Trondheim 2025
B-serie i Stjørdal 2024
Individuell påmelding
Under åpen B-sericup melder utøvere seg på individuelt. Det er altså ikke behov for å klare å stille med fulle lag for å delta. Utøvere fra klubber med få spillere kan be om å bli satt opp på et sammensatt lag av spillere fra ulike klubber. Spillerne vil bli delt inn på mix-lag med begge kjønn. Laginndeling og kampoppsett vil bli sendt ut til alle spillere en liten stund etter påmeldingsfristen.
Vi oppfordrer klubbene til å dekke påmeldingsavgiften til spillerne sine, slik som ved vanlige NS-runder.
Ønsker du å spille med laget ditt?
Dersom dere er 6 spillere fra samme klubb som ønsker å spille sammen, kan dere krysse av for det i påmeldingsskjemaet. Merk at alle spillere fortsatt må melde seg på individuelt. Dersom dere ender opp med å være færre en 6 fra samme klubb, vil dere bli satt sammen i et sammensatt lag. Spillere fra andre lag kan bli satt opp på laget deres ved behov.
Utstyr
Alle spillere må ta med eget badetøy i mørk og lys farge. Ta også med nummererte hetter i lys og mørk farge. Videre må hver enkelt ta med seg ABC-utstyr (maske, snorkel og svømmeføtter).
Arrangørklubb kan ha noen hetter og badetøy i mørk og lys farge som det vil være mulig å låne ved behov. Spillere som mangler utstyr må ta kontakt med arrangørklubb god tid i forveien, for å avtale utlån.
Program (Detaljert program kommer)
Fredag 17.oktober
- Ankomst
- Treningstid i basseng
- Felles kveldsmat
Lørdag 18.oktober
- Frokost
- B-serie gruppespill
- Lunsj
- B-serie finaler
- Middag
- Sosialt
- Kveldsmat
Søndag 19.oktober
- Frokost
- Avreise
Overnatting
Overnatting på Numedal Folkehøgskole samt måltider er inkluder i påmeldingsavgiften, fra fredag 17.oktober til søndag 19.oktober.
Overnatting på tomannsrom:
- Earlybird t.o.m. 1.juni: 1650 kr
- Standard f.o.m. 1.juni: 1815 kr
Overnatting på madrass i gymsal
Bruk promokode GYMSAL ved påmelding
- Earlybird t.o.m. 1.juni: 1155 kr
- Standard f.o.m. 1.juni: 1270 kr
Transport fra Kongsberg til idrettsskolen
Det vil være muligheter for felles transport fra Kongsberg stasjon til idrettskolen. Informasjon om dette kommer etter påmelding.
CMAS internasjonale regler med følgende unntak: Forkortet spilletid, forkortet pausetid, endrede sluttspillregler.
Det er krav om lisens for sesongen 2025 for å delta på arrangementer i regi av NDF. Lisensen dekker idrettsforsikring hos Gjensidige.
Lisensen skal være knyttet til klubben du trener med til vanlig. Dersom du skal spille på et sammensatt lag trenger du ikke søke om dispensasjon.
Utøvere som betalte lisens i 2024 skal ha fått tilsendt faktura på lisens for 2025. Ta kontakt med administrasjonen dersom du ikke har fått tilsendt faktura.
Alle spillere må ha gjennomført e-læringskurset Ren Utøver versjon 2022. Kontroll vil bli gjennomført etter påmeldingsfristen. Kurset er gratis, og tar ikke lang tid å gjennomføre.
Utøvere som ikke har gjennomført Ren Utøver får ikke delta i konkurransen.
Overnatting på Numedal Folkehøgskole samt måltider er inkluder i påmeldingsavgiften, fra fredag 17.oktober til søndag 19.oktober.
Overnatting på tomannsrom:
- Earlybird t.o.m. 1.juni: 1650 kr
- Standard f.o.m. 1.juni: 1815 kr
Overnatting på madrass i gymsal
Bruk promokode GYMSAL ved påmelding
- Earlybird t.o.m. 1.juni: 1155 kr
- Standard f.o.m. 1.juni: 1270 kr
Det er viktig at alle som skal fly bestiller SAS Sportsbilletter. Dette er spesialtilpassede sportspriser som skal dekke alle de behov du har som idrettsutøver. Dette er billetter som har en lav pris med alle de fleksible fordelene du trenger, og kan avbestilles kostnadsfritt inntil 24 timer før avreise uten å oppgi begrunnelse. Det er også mulig å avbestille nærmere avreise, ved avlysning av sportsarrangement.
Link til SAS sportspriser https://www.sas.no/fly-med-oss/sportsbilletter/
Transport til Numedal Folkehøgskole
Det er muligheter for felles transport fra Kongsberg til idrettskolen. Informasjon om dette sendes ut til de påmeldte.
Lurer du på noe?
Ta kontakt med den ansvarlige for temaet i administrasjonen.

E-post: inez@nif.idrett.no
Ansvarsområder: Rekruttering og breddeidrett, klubbutvikling, ungdomsprosjekter og paraidrett. Fridykking og undervannsjakt.
Kontaktperson Kongsberg Dykkerklubb
Arve Gravningen
96 22 65 87