Basen for NM arrangementet kommer til å være rundt klubbhuset til Kristiansund Dykkeklubb. Dette blir en fantastisk konkurranse med spennende jaktområder i alle retninger!
Påmelding til arrangement via Isonen HER
Påmeldingsfrist: 17. september!
Program:
Overordnet program & informasjon om NM
Kristiansund Dykkerklubb gleder oss stort til å ønske dere velkommen til NM i UV-jakt 2026 Her kommer det foreløpige programmet for konkurransen:
● Fredag 9. Oktober – Konkurransedag 1
Viktig: Alle tider er veiledende og kan justeres noe dersom vær, logistikk eller andre uforutsette forhold tilsier det. Veiing vil alltid starte så snart vi er tilbake ved klubbhuset.
Vi anbefaler at alle møter i god tid og følger med på eventuelle oppdateringer i løpet av konkurransedagene.
Har du spørsmål, ta kontakt med meg (Audun) på telefon: 98 04 66 81
Vi gleder oss til å se dere – og til en fantastisk helg med god stemning, trygg jakt og rå fangster!
Vi ønsker også samtidig og takke våre sponsorer som bidrar til at NM uv-jakt 2026 blir en uforglemmelig opplevelse.
Med vennlig hilsen,
Audun Moe Møllerop Arrangementskomitéen for NM UV-jakt 2026
Konkurranseområde:




E - Reserveområde

Oversikt

Les mer om overnattingstilbud her:
Overnatting: Vi har 12 sengeplasser fordelt på 3 rom tilgjengelig på klubbhuset for de som ønsker rimelig overnatting. Det er tilgang til dusjer, sauna, kjøkken og toalett. Husk å ta med sengeklær, laken og putevar. Ønsker du å booke en seng? Send en forespørsel til audun@kdk.no
Andre alternativer til overnatting: Atlanten Camping: https://www.atlanten.no/
Spørsmål og svar om mesterskapet kan du lese om her:
Hva må jeg gjøre for å melde meg på?
Du må ha utløst lisens før du melder deg på, og så meld deg på! Lenk til Isonen HER
Hva er lisens?
Norges Dykkeforbund har en konkurranselisens som sikrer rask utredning og behandling hvis du skader deg i konkurransen. Mer informasjon om lisens finnes her: https://ndf.no/grener/lisens/
Hvilke formelle krav er det til å delta?
- Du må ha et fridykkersertifikat, CMAS T1 eller tilsvarende (dette pga forsikringsmessige hensyn, dette den sikreste måten for arrangementet og NDF så vite at du vet hva du driver med).
- Du må ha betalt påmeldingsavgift. (påmelding samt betaling av påmeldingsavgift skjer via Isonen, se lenk lengre opp på siden)
- Du skal signere sikkerhetserklæring etter obligatorisk sikkerhetsmøte kvelden før konkurransen. Dokumentet sendes ut til påmeldte etter påmeldingsfrist for gjennomgang og eventuelle kommentarer.
- Du må ha gjennomført siste versjon av e-læringskurset Ren Utøver (https://renutover.no/). Vi skal holde et dopingfritt arrangement!
- Du må ha et gyldig medlemskap i en dykkeklubb.
Hvor gammel må jeg være for å delta?
- Jeg er under 16 år og vil delta? Aldergrense for og delta er 16 år
- Jeg er under 18 og vil delta? Deltakere under 18 år skal ha skriftlig godkjennelse fra foresatte for deltakelse.
- Jeg er under 23 og vil delta - Kult! NDF støtter unge deltagere! https://ndf.no/for-deg/forelder/reisestotte/
- Jeg er over 23 og vil delta - Mega! Vi gleder oss til deg og din konkurranse-instinkt!
Hva inngår i påmeldingsavgiften?
- Arrangert konkurranse i en av Norges beste undervannsjakt - skjærgårder!
- Et sikkert arrangement med erfarne båtførere.
- En fantastisk langhelg med mange nye og gamle venner!
- Bankett
Hvordan fikser jeg overnatting?
Alle utøvere ordner i utgangspunktet med egen overnatting, og vi håper alle felst ønsker å bo på de to offisielle overnattningstedene som vi tilbyr, for å skape et godt fellesskap.
Kjenner du noen som skal delta, eller er dere en gjeng som skal delta? Flott! Koordinerer med hverandre og book boende.
Til alle kvinnelige undervannsjeger som ønsker å bli kjent - Om det er interesse så forsøker vi å få til å bo sammen om det er mulig for å stifte enda bedre relasjoner over hele landet!
Er en undervannsjakt konkurranse noe for fridykker-damer ?
Elisabeth Fosstveit er en erfaren undervannsjeger og konkurransedeltager, og støtter deg gjerne med alle dine spørsmål om å delta i undervannsjakt-konkurranser. Ta gjerne kontakt (tlf: 96664125)
I all hovedsak er undervannsjakt-konkurranse en mange glade jaktinteresserte folk som møtes, konkurrerer litt og deler erfaringer i godt lag. En fantastisk måte å bli kjent med andre som holder på med jakt rundtom i landet.
Hvordan kommer jeg meg til Kristiansund?
Det finnes fly til Kristiansund, eller så anbefaler vi å kjøre bil.
Hvordan kan jeg gjøre reisen billigere og sikrere?
Leiebil:
NIF har Hertz Bilutleie som offisiell leverandør av leiebiltjenester. Avtalen er gjort gjeldene for alle særforbund, klubber og idrettslag i Norge. Avtalen kan også benyttes ved private leieforhold. Les mer og bestill her eller du kan kontakte Hertz Customer Care Center på tlf 22 10 00 00. Husk å oppgi kundenummer/CDP: 961733 for å få rabatt.
Fly:
Spesialtilpassede sportspriser skal dekke alle de behov du har som idrettsutøver og leder. Dette er billetter som har en lav pris med alle de fleksible fordelene du trenger; gratis avbestilling og 2 kolli. CMP-koden er - Dykk999. Link til SAS Sportsbillett
Hvordan kler jeg meg?
Det vil være KALDT i slutten av oktober i liten båt utenfor Kristiansund! Ta med lue, hansker og kjeledress (eller annet varmt / vindtett overtrekk). Det er lov å pakke en fin skjorte til banketten.
Hvilket utstyr MÅ du ha under konkurransen?
- Flåte / bøye som er i knall farge, som kan kobles til og fra deg enkelt.
- Flagg montert på bøyen/flåten.
- Kniv
- Les mer om hva som kreves HER
Hvilket utstyr kan jeg ha?
Vi regner med at du vil ha på deg våtdrakt, med mindre du heter Kristian Tonnem.
En foreslått pakkeliste kommer!
Førstegangsdeltager?
Fantastisk! Vi planlegger et digitalt informasjonsmøte i forkant. Mer informasjon kommer.






