Norges Dykkeforbund / Nyheter / 2023 / Velkommen til Ledermøtet 2023!
Ledermøtet 2023 avholdes i Kristiansand på Clarion Hotel Ernst Foto: Clarion Hotel
Ledermøtet 2023 avholdes i Kristiansand på Clarion Hotel Ernst Foto: Clarion Hotel

Velkommen til Ledermøtet 2023!

Hvor er Norges Dykkeforbund i 2028? Hjelp oss å sette rett kompasskurs! Ledermøtet 2023 blir en fullspekket helg med fokus på fremtidsutvikling og marint miljø. Som en bonus vil ledermøtet ha en lav egenandel.

Praktisk informasjon om Ledermøtet 2023

Ledermøtet avholdes på Clarion Hotel Ernst i Kristiansand 10.-11. juni 2023. Du kan lese mer om hotellet her.

Påmelding innen 1. april. Vi minner om at hvis klubben stiller med mer enn én deltaker skal flere kjønn være representert. Alle klubber får redusert egenandel for inntil to representanter.

Vi oppfordrer klubber til å sende representanter innenfor ulike grener i klubb. Hvis det er aktuelt at klubben stiller med flere enn 2 representanter, ta kontakt med NDF administrasjon.

MELD DEG PÅ HER

 

Påmeldingsfrist for Ledermøtet 2023 er lørdag 1. april. Vi garanterer hotellrom frem til påmeldingsdatoen. Ved påmelding etter dette garanterer vi ikke ledig kapasitet på hotellet.

 

Kostnader 

Ledermøtet 2023 blir kostnadsbesparende for klubb. Vi håper at vi ser flere klubber enn noen gang på årets ledermøte. 

I år arrangeres en fagdag i marin forsøpling på søndagen, med støtte fra Sparebankstiftelsen DNB. Dette har resultert i at vi kan ha en såpass la egenandel i år.  

Egenandelen er lik for alle, uansett ankomstdag eller overnattingsløsning.    

Egenandelen er 1000,- kroner per deltaker.  

 

  • Deltakeravgift
  • Reisekostnader*
  • Overnatting(er)** på dobbeltrom*** med helpensjon lørdag på Clarion Hotell Ernst.
  • Bankettmiddag lørdag 10. juni

Helpensjonen inkluderer frokost, pauseservering, lunsj og 3 retters bankettmeny lørdag kveld. Dette gjelder også de som bor hjemme/ordner egen overnatting. Ved ankomst lørdag har man kun frokost søndag.

* Ved bruk av kollektiv transport (fly/tog) vil du få full reisekostnadsdekning. Ved bruk av bil vil du få refundert kostnader tilsvarende prisen av tog- eller flybillett. Billettpriser vil naturligvis øke i pris dess nærmere arrangementet man bestiller, og vi oppfordrer derfor alle å bestille billetter så tidlig som mulig. Reiserefusjonen vil ta utgangspunkt i prisene som er tilgjengelig 30.03.2023 ved bestilling etter denne datoen. Gjøres bestilling etter denne datoen kan derfor risikere å få tilbakebetalt en mindre sum.

**For deltakere/klubber med lang reisevei dekker egenandelen to overnattingsdøgn, fredag til søndag. De med kort reisevei (definert som bosted innenfor en rekkevidde på 3 timer) får kun dekket ett overnattingsdøgn da disse fint kan delta på Ledermøtet ved å reise hjemmefra lørdag morgen)

***Dersom man ønsker enkeltrom vil dette påføre et tillegg i prisen som klubben/deltaker selv må dekke.

Full kostnadsdekning forutsetter deltakelse begge dager, lørdag og søndag.

 

Etter vedtak fra Dykketinget 2022 vil den formelle delen av Ledermøtet 2023 bli streamet. I praksis betyr dette at du vil få mulighet til å få med deg programmet fra 10.15-12.15 via Teams. Ved å delta på Teams vil du få muligheten til å komme med innspill i chatten, og en talsperson vil ta dette opp muntlig i salen. Du vil ikke få mulighet til å ta ordet muntlig.

Link til streaming/Teams vil du få tildelt ved å krysse av for «digital deltakelse» i påmeldingsskjemaet. Linken vil bli utsendt i kort tid før arrangementet.

Vi anbefaler at alle flybilletter bestilles som sportsbilletter via SAS sportreiser eller Widerøe sportspriser slik at flybilletten kan avbestilles kostnadsfritt helt frem til 24 timer før avreise, og navn kan endres inntil 2 timer før avreise.

Kommer du med fly til Kristiansand Lufthavn (Kjevik) er enkleste ankomst til hotellet med lokalbuss (linje 35 Tveit). Denne bussen vil bringe deg til hotellet på under 30 minutter. Nærmeste holdeplass til hotellet er «Tollbodgata Q» – derfra er det ca 200 meter å gå. 

Kommer du med tog til Kristiansand Stasjon er enkleste vei til hotellet å ta beina fatt 350 meter.

Kommer du med bil? Du kan parkere bilen i hotellets private parkeringskjeller for 270,- kroner per døgn (parkeringsavgiften dekkes ikke av egenandelen og må betales av den enkelte). Det er begrenset med parkeringsplasser så ta kontakt med hotellet på forhånd for å reservere plass.

Program for Ledermøtet 2023

 

Kl 09:30
Registrering på hotellet

Kl 10:00                     
Velkommen 

Kl 10:15                     
Formell del av ledermøtet 

Kl 12:15                     
Marin forsøpling på 1-2-3

Kl 12:30                     
Lunsj

Kl 13:30
Halvtime for havet

Kl 14:15.  
Hvor er Norges Dykkeforbund i 2028? Hjelp oss med å sette kompasskurs!

Kl 18:30                     
Avslutning

Kl 20:00                     
Middag

Kl 09:00                     
Oppstart fagdag

Kl 09:20                     
Sentrale aktører (annonseres nærmere) 

Kl 11:20                     
Pause

Kl 11:40                     
Historier fra klubb

Kl 12:50                     
Avslutning

Kl 13:00                     
Valgfri lunsj

Ta gjerne kontakt dersom du har noen spørsmål.

 

Kontakt oss!

Lurer du på noe? Ta kontakt med den ansvarlige for dette temaet i administrasjonen så hjelper vi deg!

Stian Olsen Kaiander
Stian Olsen Kaiander
Generalsekretær

E-post: stian.olsen@nif.idrett.no

Ansvarsområder: Daglig ledelse, personalansvar, budsjett og regnskap.Virksomhetsplan, samfunnsansvar, ryddeaksjoner. Vitenskap

Formelt om Ledermøtet – §14 i NDFs lov

(1) I det året dykketing ikke avholdes kan forbundsstyret innkalle til Ledermøte.

(2) Til Ledermøtet innkalles:

  1. Lederen i hver klubb
  2. Lederen i hver dykkekrets/region
  3. Forbundsstyret
  4. Øvrige deltakere etter behov

(3) Forbundsstyret kan fastsette møteavgift

(4) Ved Ledermøte nyttes reiseutgiftsfordeling som ved dykketing

Nippon gases Antidoping Norge Hold norge rent Nordic Choice Hotels Sparebankstiftelsen DNB MARFO Handelens Miljøfond