Camp Skårøya – Trondheim Fridykkerklubb
Trondheim fridykkerklubbs Sommercamp er en hel uke med fridykking, båtliv og lek i og ved vannet. Dette er en tur som er åpen for alle mellom 0-100 år, om man er medlem eller ikke. I ekte trønderværstil hadde vi alt fra dager med solskinn til regn og stiv kuling.

Camp Rangøya – Ørland Froskemannsklubb
13 deltakere mellom 12 og 18 år tok turen til Camp Rangøya i år. Det ble dessverre en del frafall helt på tampen. 10 av ungdommene ville prøve fridykking og fikk seg en tur i sjøen i nydelig sommervær, både lørdag og søndag.
Flekkefjord Dykkeklubb – Sommerskole!
«Ved å lære om livet i havet, ulike organismer og deres levemåter, samt betydningen av et sunt marint miljø i et praktisk læringsmiljø, ble barna og ungdommene engasjert på en unik måte.»
Foto: Luca Riboldi
Sommeraktiviteter i Lillesand
«Det har vært action med over 100 barn i 3 båter!»
Fridykkerkleir på Husøy – Husøy IL
Vi hadde 80 forventningsfulle deltakere, som er maks antall av det vi kan ta inn. Hovedaktiviteten er fridykking med våtdrakt, maske og snorkel. De eldste deltakerne fikk prøve seg med bly og syntes det var veldig spennende.
Husøy IL har også i år arrangert fridykkerleir for barn og unge, på vakre Husøy på Senja. Årets leir var fra 20.-23. juni og inneholdt en mengde av ulike aktiviteter knyttet til havet.
Vi hadde 80 forventningsfulle deltakere, som er maks antall av det vi kan ta inn. Hovedaktiviteten er fridykking med våtdrakt, maske og snorkel. De eldste deltakerne fikk prøve seg med bly og syntes det var veldig spennende. Ellers er det mye hopping fra kaia, SUP, kajakk og kano som foregår for de som er i vannet. Og boksen med krabber, sjøstjerner, eremittkreps og kråkeboller i fjæra fylles opp hver dag. Veldig spennende for de minst, og for småsøsken som får være med på leiren.
Vi hadde leid inn forskjellig vannaktiviteter fra Pekka, flyboard, efoil og pedalboards. Pedalboards var veldig populært og var i aktivitet hele tiden mens det var noen i havet. Efoil var en helt ny aktivitet som de eldste fikk prøve seg på, og noen kom seg faktisk opp i stående posisjon etter ganske kort tid. Flyboard har vi hatt noen år og det er veldig kult, anbefales å prøve.
Søndag fikk vi besøk av kystvakta KV Farm som var ute med mob båtene, og de var med dykkere i havet sammen med deltakerne. Mandag hadde vi leid inn RIB, og det er alltid en innertier. Husøy IL har kjøpt inn Funballz (sånne baller som du går inni på havet med) og bumpers (baller som du «kler på deg» på land) og disse er mye i bruk under hele leiren. Vi har hatt vannskuter, båt, kneeboard og vannski. I tillegg har vi hatt fjelltur over Riven, kino, bingo og vaffelsteiking. Så det ble 4 dager med mye lek, moro og utfordringer, fra tidlig morgen til sent på kveld. Så det var nok mange slitne barn, og ikke minst voksne som feiret St. Hans etter vel gjennomført leir. Været spilte på lag og vi i styret i Husøy IL vil rette en stor takk til alle frivillige og foreldre som stiller opp og gjør det mulig å arrangere denne leiren.