NM og DM i Apnea i sjø arrangeres av Norges Dykkeforbund 26. - 28. august 2022. I år konkurrerer både norske og danske utøvere i Hvervenbukta i Oslo.

Nedenfor finner du tidsplanen og livesending til alle tre konkurransedager. Premieutdelingen på søndag vil bli streamet direkte på vår Facebookside.

Tidsplan og resultater for mesterskapet:

Fredag 26/08 – konstant vekt uten svømmeføtter (CNF)

Oppvarming:                     14:00

Konkurransestart:            14:45

Konkurranseslutt:            17:55

 

Resultatliste for konstant vekt uten svømmeføtter (CNF):

Klasse: Herrer SR, Danmark

1. plass, 50m, 100 poeng:

Jakob Bakker fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

2. plass, 42m, 87 poeng:

Daniel Johannsen fra Havodderen 

3. plass, 29m, 75 poeng:

Thomas Bred fra Dykkerklubben Nuser

4. plass, 15m, 64 poeng:

Catalin Vizireanu fra Herlev Dykkerklub Jernlungerne

 

Klasse: Herrer M50-54, Danmark

1. plass, 36m, 100 poeng:

Peter Truelsen fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

 

Klasse: Damer, Danmark

1. plass, 21m, 100 poeng:

Anni Højgaard fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

 

Klasse: Damer, Norge

1. plass, 24m, 100 poeng, Norges rekord:

Siri Østvold fra Oslo Fridykkerklubb

2. plass, 15m, 87 poeng:

Julie Graff fra Bergen Fridykkerklubb

 

Klasse: Herrer, Norge

1. plass, 43m, 100 poeng, Norges rekord:

Vidar Holmen fra Spearos Oslofjord

2. plass, 34m, 87 poeng:

Michael Edward Bjørnaali fra Bergen Fridykkerklubb

3. plass, 25m, 75 poeng:

Kristian Tonnem fra Oslo Fridykkerklubb

4. plass, 20m, 64 poeng:

Magnus Fuglerud fra Oslo Fridykkerklubb

 

Vidar Holmen og Siri Østvold etter å ha satt hver sine Norges rekorder. Foto: Aleksander Nordahl

Lørdag 27/08 – Konstant vekt med bifinner (CWTB) eller monofinne (CWT)

Oppvarming:                   10:00

Konkurransestart:            10:45

Konkurranseslutt:            13:45

Resultatliste for konstant vekt med bifinner (CWTB) eller monofinne (CWT)

Klasse herrer SR, Mono, Norge

1. plass, 30m, 100 poeng:

Magnus Fuglerud fra Oslo Fridykkerklubb

 

Klasse damer SR, Bi-fins, Norge

1. plass, 26m, 100 poeng:

Siri Østvold fra Oslo Fridykkerklubb

2. plass, 25m, 87 poeng:

Julie Graff fra Bergen Fridykkerklubb

 

Klasse herrer SR, Bi-fins, Norge 

1. plass, 59m, 100 poeng, Norges rekord:

Vidar Holmen fra Spearos Oslofjord

2. plass, 40m, 87 poeng:

Michael Edward Bjørnaali fra Bergen Fridykkerklubb

3. plass, 33m, 75 poeng:

Kristian Tonnem fra Oslo Fridykkerklubb

 

Klasse herrer SR, Bi-fins, Danmark 

1. plass, 55m, 100 poeng:

Daniel Johannsen fra Havodderen

2. plass, 50m, 87 poeng:

Lars Andersen fra Havodderen

3. plass, 30m, 75 poeng:

Catalin Vizireanu fra Herlev Dykkerklub Jernlungerne

 

Klasse damer M55-59, Bi-fins, Danmark

1. plass, 32m, 100 poeng:

Anne Marie Dahler fra Faaborg Dykkerklubb

 

Klasse damer SR, Mono, Danmark

1. plass, 25m, 100 poeng:

Anni Højgaard fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne 

 

Klasse herrer M50-54, Mono, Danmark

1. plass, 60m, 100 poeng:

Jesper Stechmann fra Faaborg Dykkerklubb

2. plass, 43,2 m, 87 poeng:

Peter Truelsen fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

 

Klasse herrer SR, Mono, Danmark

1. plass, 66m, 100 poeng: 

Jakob Bakker fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

2. plass, 32m, 87 poeng:

Thomas Bred fra Dykkerklubben Nuser

 

Vidar Holmen etter å ha satt Norges rekord i Bi-fins. Foto: NDF

 

Søndag 28/08 – Free imersion (FIM)

Oppvarming:                   10:00

Konkurransestart:            10:45

Konkurranseslutt:            13:55

Premieutdeling:               14:15

 

Resultatliste for Free imersion (FIM)

Klasse damer M55-59, Danmark

1. plass, 35m, 100 poeng:

Anne Marie Dahler fra Faaborg Dykkerklub

 

Klasse damer SR, Danmark

1. plass, 26m, 100 poeng:

Anni Højgaard fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

 

Klasse damer SR, Norge

1. plass, 27m, 100 poeng:

Siri Østvold fra Oslo Fridykkerklubb

2. plass, 26m, 87 poeng:

Julie Graff fra Bergen Fridykkerklubb

 

Klasse herrer M50-54, Danmark

1. plass, 70m, 100 poeng:

Jesper Stechmann fra Faaborg Dykkerklub

2. plass, 45m, 87 poeng:

Peter Truelsen fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

 

Klasse herrer SR, Danmark

1. plass, 71m, 100 poeng:

Jakob Bakker fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

2. plass, 55m, 87 poeng:

Lars Andersen fra Havodderen

3. plass, 54m, 75 poeng:

Daniel Johannsen fra Havodderen

4. plass, 34m, 64 poeng:

Thomas Bred fra Dykkerklubben Nuser

5. plass, 23m, 54 poeng:

Catalin Vizireanu fra Herlev Dykkerklub Jernlungerne

 

Klasse herrer SR, Norge 

1. plass, 61m, 100 poeng, Norges rekord:

Vidar Holmen fra Spearos Oslofjord

2. plass, 42m, 87 poeng:

Michael Edward Bjørnaali fra Bergen Fridykkerklubb

3. plass, 41m, 75 poeng:

Kristian Tonnem fra Oslo Fridykkerklubb

Ingen plassering, DNS, 0 poeng:

Magnus Fuglerud fra Oslo Fridykkerklubb 

 

Sammenlagt resultater i NM i Apnea sjø 2022:

Damer:

1. plass: Siri Østvold fra Oslo Fridykkerklubb

2. plass: Julie Graff fra Bergen Fridykkerklubb

 

Herrer:

1. plass: Vidar Holmen fra Spearos Oslofjord

2. plass: Michael Edward Bjørnaali fra Bergen fridykkerklubb

3. plass: Kristian Tonnem fra Oslo Fridykkerklubb 

4. plass: Magnus Fuglerud fra Oslo Fridykkerklubb

 

Sammenlagt resultater i Dansk mesterskap:

Damer:

1. plass: Anne Marie Dahler fra Faaborg Dykkerklub

2. plass: Anni Højgaard fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

 

Herrer:

1. plass: Jakob Bakker fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

2. plass: Jesper Stechmann fra Faaborg Dykkerklub

3. plass: Daniel Johannsen fra Havodderen

4. plass: Lars Andersen fra Havodderen

5. plass: Peter Truelsen fra Holbæk Fridykkerklub Perledykkerne

6. plass: Thomas Bred fra Dykkerklubben Nuser

7. plass: Catalin Vizireanu fra Herlev Dykkerklub Jernlungerne

 

Følg streamingen her: 

Slik er mesterskapet lagt opp:

Sted: Hvervenbukta i Oslo

Klasser: Herre og dame
Grener: CNF, FIM, CWT/CWTB
Regelverk: CMAS internasjonale regler
Utøvermøte: Onsdag 24/08, digitalt over Teams
Påmeldingsfrist:
1.juni 2022

Fredag 26/08 - Konstant vekt uten svømmeføtter (CNF)
Lørdag 27/08 - Free Imersion (FIM)
Søndag - Konstant vekt med bifinner (CWTB) eller monofinne (CWT)

Kontakt oss!

Lurer du på noe? Ta kontakt med den ansvarlige for dette temaet i administrasjonen så hjelper vi deg!

Nora Menous Jordbru
Nora Menous Jordbru
Idrettskonsulent

E-post: nora@nif.idrett.no

Ansvarsområder: Konkurranser (undervannsrugby, foto & film, apnea), samordnet rapportering, antidoping, prosjekter. 

Nippon gases Antidoping Norge Hold norge rent Miljødirektoratet Nordic Choice Hotels Sparebankstiftelsen DNB